آخرین تلاش نواز شریف برای جلوگیری از حکم افزایش مجازات

نخست‌وزیر سابق پاکستان که به‌دلیل بازنگشتن به این کشور تحت تعقیب دستگاه قضایی قرار گرفته است بار دیگر بیماری را عامل اصلی عدم بازگشت خود عنوان کرد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش راه شلمچه به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از داون نیوز؛ «نواز شریف» نخست وزیر سابق کشور پاکستان اعلام کرد: شرایط بیماری که دارم به حالتی بحرانی رسیده و امکان سفر برای من وجود ندارد.

وی همزمان با اولتیماتوم دادگاه عالی پاکستان تاکید کرد: بیم این می رود که در صورت سفر به پاکستان بر اثر بیماری جان خود را از دست بدهم.

نواز شریف گفت: امیدوارم دستگاه قضایی پاکستان شرایط من را درک کرده و مهلت زمانی داده شده را تا مدتی منطقی تمدید کند.

نخست وزیر سابق پاکستان افزود: من به طور منظم گزارش های پزشکی خود را برای مسئولین دستگاه قضایی پاکستان ارسال کرده ام و تمامی این گزارش ها به تائید مسئولین بهداشتی کشور انگلیس رسیده است.

این در حالی است که نواز شریف که به جرم فساد مالی به 7 سال زندان محکوم شده حدود 6 ماه قبل به بهانه درمان بیماری راهی انگلیس شد.

دولت اسلام آباد مدعی است نواز شریف طی این مدت بدون ارسال گزارشی مبنی بر طی دوره درمان از حبس و مجازات خود فرار کرده است.

مهلت 9 روزه دادگاه عالی اسلام آباد برای بازگشت نواز شریفنواز شریف: برای بازگشت به پاکستان تنها منتظر تأیید پزشکان هستمپاکستان برای بازگرداندن نواز شریف به انگلیس نامه نوشت

اسلام آباد ضمن ارسال نامه‌ای به مسئولین دولت انگلیس خواهان اخراج فوری نواز شریف به جرم فرار از مجازات شده بود.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار