اصفهان| زنجیره انتقال کرونا ادامه دارد/ مناطق گردشگری شهرضا، پذیرای مسافران نیست

با توجه به افزایش میزان بروز بیماری در جامعه، موارد سرپایی مثبت کرونا نیز در سطح شهرستان شهرضا افزایش پیدا کرده است و زنجیره انتقال بیماری با شدت در شهرضا ادامه دارد.
- اخبار استانها -

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرضا، حدود 100 روزی است که کرونا ویروس مهمان ناخوانده منازل و خانه‌های مردم در سراسر دنیا شده است و تا حدود زیادی اجتماع و اقتصاد و به تبع آن حتی سیاست جهانی را فلج کرده و جان هزاران نفر را گرفته و مشکلات بیماری، روانی و ناهنجاری‌های زیادی را برای میلیون‌ها نفر ایجاد کرده که کشور ما و استان اصفهان و شهرستان شهرضا هم از این جنگ ناخواسته با یک دشمن نامرئی در امان نمانده و چالش‌ها و درگیری‌های مدیریتی، اجتماعی و اقتصادی فراوانی هم ایجاد کرده است.

سیاست و دستورات اعمال شده در کشور بر خلاف بسیاری از کشورهای جهان با سیاست آرامش و تعامل پیش رفت و ستادی با عنوان ستاد مبارزه با کرونا در کل کشور زیر نظر شخص رئیس جمهور و به تبع آن در استان‌ها به ریاست استانداران و در شهرستان‌ها به ریاست فرمانداران شکل گرفت.

با وجود همه هشدارها و اطلاع رسانی‌ها، با نگاهی گذرا به معابر و اماکن عمومی، بازار، پارک‌ها انگار نه انگار کرونایی هست و کرونا با مردم شوخی دارد. باید با توجه به تغییرات خطرناک رفتاری که در جامعه مشاهده می‌کنیم بدون شک خود مردم با چشمانی باز و علمی به اپیدمی کرونا نگاه کنند. کرونا تمام نشده است. اپیدمی در جریان است و تنها ما به یک مدیریت نسبی آن هم بر اساس آمار رسمی دست پیدا کرده‌ایم.

باید مردم خودشان سخت به رفتارهای بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و مدیریت بیماری در ساختار خانوادگی خود تن بدهند. کرونا را تمام شده ندانند و خود را برای احتمال بازگشت موج‌های ابتلا آماده کنند و رسالت رسانه‌ها و ستاد در این حوزه بسیار مهم و حیاتی است.

روزانه بین 7 تا 10 نفر در شهرضا آزمایش‌ آنها کرونا مثبت می‌شود

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرضا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه از دیدگاه بهداشت حساسیت مردم نسبت به ویروس کرونا کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: با توجه به افزایش میزان بروز بیماری در جامعه، موارد سرپایی مثبت کرونا نیز در سطح شهرستان شهرضا افزایش پیدا کرده است و زنجیره انتقال بیماری با شدت در شهرضا ادامه دارد، در این مرحله تصمیم‌گیری شهرستان می‌تواند نسبت به تصمیمات کشوری متفاوت باشد.

حجت‌اله تنهایی با تأکید بر این‌که زنجیره انتقال کرونا همچنان ادامه دارد، افزود: کرونا ویروس به شدت مسری است و برای گروه‌های حساس جامعه مانند بیماران دیابتی، قلبی، ریوی کلیوی و سالمندان بسیار خطرناک و مرگ آفرین است؛ هنوز استراتژی بهداشت، مراقبت در منزل و حضور کمتر در اجتماع است.

وی با بیان اینکه بر اساس یک فرضیه مطرح شده ویروس ضعیف شده و موارد بستری نسبت به ماه‌های اسفند، فروردین و اوایل اردیبهشت کمتر شده است اما این یک فرضیه است، گفت: چرخش اجتماعی ویروس را باید در جامعه جدی بگیریم و مواظب گروه‌های حساس باشیم.

گزارش|تداوم افزایش نگران‌‌کننده میزان ابتلا به کرونا در کردستان/محدودیت‌های جدید کرونایی اعمال می‌شودمیزان 2 برابر شدن بستری‌های کرونا از 4 به 27 روز یک بار رسیده استمعاون علمی رئیس جمهور‌: پیچیده‌ترین تجهیزات پزشکی را در داخل می‌سازیم / از زمان شیوع کرونا ‌نیازی به واردات ‌نداشتیم

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرضا با اشاره به اینکه روزانه در شهرضا 30 تا 50 نفر نمونه‌گیری می‌شوند که از این تعداد بین 7 تا 10 نفر کرونا مثبت هستند، بیان کرد: تنها میزبان ویروس کرونا در ایران انسان است، خفاش، شتر و انسان میزبان ویروس کرونا هستند، هر چه تعداد میزبان‌ها بیشتر باشد بعد از گذشت زمان ویروس ضعیف‌تر می‌شود.

شهرضا در وضعیت حساس و پرخطر است

تنهایی با تأکید بر اینکه شهرضا سفید نیست و در یک وضعیت حساس و پرخطر به سر می‌برد و اگر جدی نگیریم با یک پیک بیماری روبه رو می‌شویم، خاطرنشان کرد: تردد در مکان‌های  شلوغ و نزدیک به هم برای گروه‌های حساس جامعه خطرناک است.

وی با تأکید بر اینکه باشگاه‌های ورزشی، گیم‌نت‌ها، پارک‌ها، استخرها و تالارهای عروسی از مکان‌های پر خطر هستند، ادامه داد: مراکز سیاحتی و تفریحی در محدوده روستاهای شهرضا یک زنگ خطر است و در تعطیلی آخر هفته از ورود افراد غیربومی به روستاهای شهرستان شهرضا به ویژه هونجان، اسفرجان و منطقه زرچشمه جلوگیری می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرضا با بیان اینکه باید به دانشگاه‌ها، مدارس، مراکز نگهداری سالمندان و معلولان باید توجه خاص داشته باشیم، گفت: در هفته گذشته در روزهای تعطیل عید فطر با جمعیت بسیاری در روستای اسفرجان روبه‌رو بودیم.

تنهایی با بیان این‌که علائم ویروس کرونا به بی‌حالی شدید و گلو درد تغییر پیدا کرده است و این دو از علائم اولیه بیماری است، افزود: تا سفید نشدن وضعیت شهرضا، موافق بازگشایی تالارها نیستیم؛ رستوران‌ها نیز با 50 درصد ظرفیت و رعایت موازین بهداشتی و پروتکل‌ها می‌توانند ارائه خدمت کنند.

مناطق گردشگری شهرضا پذیرای مسافران نیست

سرپرست فرمانداری شهرضا با اشاره به بازگشایی مساجد در شهرضا گفت: مشاهده شده در بعضی از مساجد مهرها به صورت مشترک استفاده می‌شود، بنابراین همه مهر‌ها باید در مساجد جمع‌آوری و مساجد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم پذیرایی اقدام به برپایی نماز کنند.

ناصر اسدی با بیان این‌که ورزش‌های انفرادی نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای برگزاری مشکلی ندارد، بیان کرد: ورزش‌های در محیط‌های باز نیز بدون تماشاگر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این‌که کرونا پیامدهای اجتماعی و اقتصادی بسیاری داشت، گفت: شرایط کرونا کلیه نظام‌های اقتصادی، اجتماعی و آموزش را تحت تأثیر قرار داده است، پیامدهای اقتصادی و اجتماعی و چگونگی مواجه با آن باید توسط ادارات، دانشگاه‌ها و مراکز علمی بررسی شود.

سرپرست فرمانداری شهرضا با بیان اینکه کسب و کار و زندگی مردم تحت تاثیر کرونا قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: همزمان با شیوع کرونا کسب و کارهای اینترنتی بسیار افزایش پیدا کرده است و از شهرستان شهرضا خریدهای بسیاری به صورت اینترنتی از اصفهان و تهران انجام شده است.

وی بیان کرد: مراکز فروش اینترنتی یکی از راه‌های کسب درآمد است و باید در شهرضا راه اندازی شود، خرید و فروش اینترنتی یکی از بهترین راه‌های پیشگیری از کرونا است.

اسدی با اشاره به افزایش موارد سرپایی کرونا در شهرضا تصریح کرد: با توجه به تعطیلی‌های آخر هفته احتمال می‌دهیم مسافر از جنوب کشور به مناطق تفریحی شهرضا از جمله زرچشمه، اسفرجان و هونجان داشته باشیم، بنابراین ورود مسافرهای غیر بومی به مناطق تفریحی شهرضا ممنوع است و این مناطق در روزهای تعطیل پذیرای مسافران نیست.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار