امینیان در دیدار با اتمر: ایران از رهبری روند صلح به مالکیت افغانستان حمایت می‌کند

سفیر ایران در کابل در دیدار با سرپرست وزارت خارجه افغانستان نسبت به حمایت تهران از روند صلح افغانستان به رهبری و مالکیت افغان‌ها و نیز حفظ نظام جمهوری در این کشور تاکید کرد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش راه شلمچه به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «بهادر امینیان» سفیر ایران در کابل و «حنیف اتمر» سرپرست وزارت خارجه افغانستان در دیدار با یکدیگر درباره آغاز مذاکرات صلح افغانستان و همکاری‌های همه جانبه ایران با افغانستان گفت‌وگو کردند.

براساس بیانیه منتشر شده توسط وزارت خارجه افغانستان، دو طرف درباره آخرین تحولات افغانستان و مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان، اهمیت اجماع منطقه‌ای برای صلح افغانستان، لزوم کاهش خشونت‌ها و آتش‌بس فوری، حمایت از نظام جمهوری اسلامی و حفظ دست آوردهای 19 سال گذشته، تقویت همکاری‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی میان دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

سفیر ایران همچنین نسبت به تعهد و حمایت مداوم این کشور در زمینه های مختلف، به خصوص از روند صلح افغانستان به رهبری و مالکیت افغان‌ها، حفظ نظام جمهوری اسلامی در این کشور و دستاوردهای 19 سال گذشته به وزیر امور خارجه افغانستان  اطمینان داد.

سرپرست وزارت خارجه افغانستان نیز در این دیدار از حمایت از شهروندان مهاجر افغان مقیم ایران و همچنین فراهم کردن تسهیلات در خصوص آغاز روند تثبیت هویت، توزیع شناسنامه الکترونیکی و صدور گذرنامه‌های ماشین‌خوان برای افغان‌های مقیم ایران اظهار سپاس و قدردانی کرد.

تقویت نظام جمهوری و پایان بحران افغانستان محور دیدار طاهریان با «محب»سفارت ایران: بقای جمهوریت افغانستان در سفر هیات ایرانی مورد تأکید قرار گرفتطاهریان: ایران از روند صلح به مالکیت و رهبری دولت افغانستان حمایت می‌کند

اخیراً نیز «محمد ابراهیم طاهریان» نماینده ویژه وزارت خارجه ایران در سفر به کابل برای رایزنی با مقامات ارشد افغانستان از جمله رئیس‌جمهور، رئیس شورای مصالحه، رئیس‌جمهور پیشین، سرپرست وزارت امور خارجه، مشاور امنیت ملی و نیز برخی دیگر از شخصیت‌های سیاسی برجسته این کشور به کابل سفر کرد و بر ادامه نظام جمهوری و قانون اساسی افغانستان در مذاکرات تاکید نمود.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار