بررسی راهکارهای اجرای رهنمودهای امام خامنه‌ای در دولت

هیئت دولت در جلسه امروز به بررسی راهکارهای اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی پرداخت.
- اخبار سیاسی -

به گزارش راه شلمچه به نقل از حوزه دولت خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در جلسه صبح امروز هیئت وزیران که به منظور رعایت مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا به دو صورت حضوری و مجازی تشکیل شد، بحث و بررسی درخصوص راهکارهای اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی، در دستورکار قرار گرفت.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

در این جلسه که به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور برگزار شد،‌ راهکارهای اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و رئیس‌جمهور دستورات لازم را به دستگاه‌های ذی‌ربط صادر کرد.

در ادامه این جلسه نیز وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از وضعیت بهداشتی کشور در شرایط ایجاد محدودیت‌های جدید ارائه کرد.

** تخصیص اعتبار برای راه‌اندازی، بهسازی و ایمن نمودن اردوگاه‌های زندانیان

با تصمیم هیئت وزیران و به منظور پیشگیری و مقابله با حوادث غیرمترقبه، مبلغ 800 میلیارد ریال اعتبار برای راه‌اندازی، بازسازی، بهسازی، تجهیز و ایمنی‌سازی هفت اردوگاه زندانیان به سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور اختصاص یافت.

بر اساس این تصمیم، سازمان مزبور موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام کار، گزارش عملکرد اعتبار  فوق را هر سه ماه به سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال نماید.

** راهکارهای دولت برای اصلاح الگوی مصرف مشترکان گاز طبیعی در ایام سرد سال

با توجه به رشد روزافزون جمعیت و رشد ساخت و ساز مسکن و توسعه اشتغال و لزوم کنترل و مدیریت مصرف گاز در کشور، هیئت وزیران تصمیماتی را به منظور اصلاح الگوی مصرف مشترکان گاز طبیعی در ایام سرد سال (16 آبان لغایت 15 اسفند) اتخاذ کرد.

به موجب تصمیم دولت، مشترکان گاز طبیعی بخش خانگی که مصرف گاز آنها در دوره زمانی  مذکور در هر سال، نسبت به دوره مشابه سال‌های 1396 و 1397 در میانگین دمای یکسان طول دوره صورتحساب، بیش از 10 درصد کاهش یابد، مشمول تخفیف (پاداش صرفه جویی) معادل 15 درصد گاز بهای صورتحساب دوره خواهند شد.

همچنین در صورت افزایش مصرف، مطابق مصوبه دولت و بر اساس درصدی که تعیین شده است، به میزان گازبهای آنها افزوده خواهد شد.

لازم به ذکر است،‌ افزایش مصرف گاز در ساختمان‌های اداری نیز مشمول این افزایش قیمت خواهد شد.

روحانی: بایدن اقدامات ترامپ را لغو کند می‌توانیم به قبل برگردیم/دستور دادیم حضور کارمندان غیرضروری از یک‌سوم کمتر شودواعظی: مذاکرات جدیدی برای برجام صورت نخواهد گرفتجنیدی درباره شکایت روحانی از نماینده مجلس: رئیس جمهور مانند هر شهروندی حق دادخواهی دارد

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار