در جلسه امروز هیات دولت انجام شد؛

تبادل نظر هیات وزیران درباره راهکارهای اجرای رهنمودهای رهبر انقلاب

تهران- ایرنا- در جلسه امروز هیات وزیران راهکارهای اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای شورایعالی هماهنگی اقتصادی، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش راه شلمچه به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت، در جلسه روز چهارشنبه هیات وزیران که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی و به صورت حضوری و مجازی تشکیل شد، راهکارهای اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای شورایعالی هماهنگی اقتصادی، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و رییس جمهوری دستورات لازم را به دستگاه‌های ذیربط صادر کرد.

در ادامه این جلسه سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از وضعیت بهداشتی کشور در شرایط محدودیت‌های جدید ارائه کرد.

اختصاص ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی زندان‌ها

با تصمیم هیات وزیران و به منظور پیشگیری و مقابله با حوادث غیرمترقبه، مبلغ ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای راه‌اندازی، بازسازی، بهسازی، تجهیز و ایمنی‌سازی هفت اردوگاه زندانیان به سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور اختصاص یافت.

براساس این تصمیم، سازمان مزبور موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام کار، گزارش عملکرد اعتبار فوق را هر سه ماه به سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کند.

راهکارهای دولت برای اصلاح الگوی مصرف مشترکان گاز طبیعی در ایام سرد سال

هیات وزیران در جلسه امروز همچنین با توجه به رشد روزافزون جمعیت و رشد ساخت و ساز مسکن و توسعه اشتغال و لزوم کنترل و مدیریت مصرف گاز در کشور، تصمیماتی را به منظور اصلاح الگوی مصرف مشترکان گاز طبیعی در ایام سرد سال (۱۶ آبان لغایت ۱۵ اسفند) اتخاذ کرد.

به موجب تصمیم دولت، مشترکان گاز طبیعی بخش خانگی که مصرف گاز آنها در دوره زمانی مذکور در هر سال، نسبت به دوره مشابه سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ در میانگین دمای یکسان طول دوره صورتحساب، بیش از ۱۰ درصد کاهش یابد، مشمول تخفیف (پاداش صرفه جویی) معادل ۱۵ درصد گاز بهای صورتحساب دوره خواهند شد.

همچنین در صورت افزایش مصرف، مطابق مصوبه دولت و براساس درصدی که تعیین شده است، به میزان گازبهای آنها افزوده خواهد شد.

لازم به ذکر است، ‌افزایش مصرف گاز در ساختمان‌های اداری نیز مشمول این افزایش قیمت خواهد شد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار