ثبت نام چهاردهمین مسابقات قرآنی مدهامتان در قزوین آغاز شد

قزوین - ایرنا - ثبت نام برای چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان در استان قزوین آغاز شده و تا  تا تاریخ ۳۰ آذر سال جاری ادامه دارد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان در ۲ مرحله استانی و کشوری به همت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار می‌شود.

حجت الاسلام علی رمضانی افزود: این مسابقات امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا غیر حضوری بوده و از طریق بارگذاری اثر در سامانه بچه‌های مسجد ویژه اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: نفرات برتر در هر رشته به مرحله کشوری رفته و در صورت کسب رتبه در مرحله کشوری باید به اجرای زنده در همان رشته اقدام کنند.

حجت الاسلام رمضانی در خصوص شرایط و ضوابط شرکت کنندگان در مسابقات مدهامتان گفت: مسابقات در رشته های تلاوت نور (ترتیل سوره‌های یاسین، الرحمن و واقعه) ویژه برادران و خواهران در رده سنی ۹ تا ۱۴ سال، در رشته قرائت نماز ویژه برادران و خواهران در رده سنی ۹ تا ۱۴ سال، در رشته مکبری ویژه برادران و در مقطع سنی ۹ و زیر ۱۴ سال و در رشته اذان ویژه برادران در رده سنی ۹ تا ۱۴ سال برگزار می‌شود.

این مسؤول تاکید کرد: اجرای تقلیدی از الگوهای بارگذاری شده رشته های تلاوت نور (ترتیل)، اذان و مکبری در سامانه دارای امتیاز ویژه است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین اضافه کرد: افرادی که در مرحله کشوری مسابقات مدهامتان، مسابقات سازمان اوقاف و امور خیریه، آموزش و پرورش، بسیج، معاونت قرآن و عترت و غیره در سال های ۹۶ تا ۹۸ رتبه‌های اول تا سوم را کسب کرده‌اند و همچنین افرادی که در مرحله استانی مسابقات مذکور رتبه اول را کسب کرده باشند، نمی توانند در این دوره از مسابقات شرکت کنند.

حجت الاسلام رمضانی در خصوص نحوه ارسال اثر در مسابقات قرآنی مدهامتان توضیح داد: تمامی فایل های ارسالی در تمامی رشته ها باید به صورت تصویری بوده و چهره فرد به صورت کامل مشخص باشد، ضبط فیلم به صورت افقی، بی حرکت و بدون تدوین باشد و حداکثر زمان اثر سه دقیقه و حجم اثر هم باید حداکثر ۳۰ مگابایت باشد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین با اشاره به اهداف برگزاری مسابقات قرآنی مدهامتان تأکید کرد: برگزاری مسابقات قرآنی در کنار ترویج انس با این کتاب آسمانی موجب شده تا استعدادهای قرانی هم شناسایی شوند و مسابقات قرآنی مدهامتان هم فرصتی است تا علاقمندان به فعالیت های قرآنی از آن استفاده کنند.

به گفته حجت الاسلام رمضانی متقاضیان می‌توانند برای ثبت نام به سایت بچه های مسجد به نشانی bachehayemasjed.ir مراجعه کنند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار