خیرین بیش از ۲ میلیارد ریال به بیمارستان رازی بانه کمک کردند

سنندج - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان بانه گفت: خیرین بومی برای مقابله با ویروس کرونا، تجهیزات پزشکی به ارزش ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال خریداری و به بیمارستان رازی اهدا کردند.

محمد شاهویسی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به همت خیرین در زمینه مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: کمک خیرین در زمینه تامین نیازها شامل مانیتور، لباس پرسنل بخش کرونا، ۲۰ هزار لیتر اکسیژن است.

وی اضافه کرد: هزینه خرید اکسیژن برای بیماران کرونایی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال بوده که توسط ۲ خیر نیک اندیش پرداخت شده و اکسیژن ۲ ماه بیماران بخش کرونای بیمارستان رازی را تامین می‌کند.

شاهویسی افزود: مشکل کمبود اکسیژن بیمارستان حل شده اما برای تامین اکسیژن بیمارستان صلاح الدین ایوبی همچنان با مشکل مواجه هستیم که علبرغم کمبود شدید، فعلا اکسیژن مورد نیاز تامین شده است.

وی با بیان اینکه دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان رازی ۱۵۰ لیتر در دقیقه اکسیژن تولید می‌کند، ادامه داد: در چند روز آینده یک دستگاه اکسیژن ساز با ظرفیت تولید ۶۰۰ لیتر در دقیقه توسط دانشگاه علوم پزشکی کردستان به اعتبار ۲۵ میلیارد ریالی در اختیار این مرکز درمانی قرار می‌گیرد.

رییس شبکه بهداشت و درمان بانه به مشکلات بیمارستان‌ها اشاره کرد و گفت: کمبود اکسیژن، افزایش بیماران کرونایی و افزایش موارد مثبت پرسنل و کادر از مهمترین مشکلات است.

وی مهمترین راه مقابله با کرونا را پیشگیری از شیوع گسترده این ویروس اعلام کرد و یادآور شد: علیرغم آگاهی مردم از ویروس کرونا و آموزش شهروندان به روش های مختلف بخش زیادی از جامعه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و شیوع ویروس را باور ندارند.

شاهویسی با بیان اینکه میانگین روزانه ۱۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های بانه بستری می‌شود، تاکید کرد: با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و وضعیت بحرانی شهرستان، پرسنل درمانی بیش از حد توان خود کار می‌کنند.

وی از مردم خواست برای خروج از وضعیت بحرانی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت و از تشکیل و حضور در تجمعات و دورهمی ها خودداری کنند.

شاهویسی خود درمانی برخی بیماران را از مشکلات دیگر عنوان کرد و افزود: برخی افراد به صورت ناآگاهانه اقدام به خود درمانی می‌کنند که اکثر موارد فوتی در میان این افراد است که به موقع به بیمارستان مراجعه نکردند.

در شهرستان بانه بیمارستان رازی با ظرفیت ۹۶ تخت و بیمارستان صلاح الدین ایوبی با ظرفیت ۷۰ تخت وجود دارد و بخش کرونا در این ۲ بیمارستان فعال است که اکنون حدود ۷۰ بیمار کرونایی در این مراکز درمانی بستری شده‌اند و ۷۱ نفر نیز در این شهرستان بدلیل ابتلا به کووید ۱۹ فوت شدند.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار