دانشگاه آزاد برای ارتقای 3 حوزه اشتغال و امنیت و فرهنگ در جیرفت ورود می‌کند

گروه استان‌ها- رئیس دانشگاه آزاد کشور گفت: دانشگاه آزاد برای تحقق فرمایشات رهبری در شهرستان جیرفت در حوزه اشتغال، امنیت و فرهنگ ورود می‌کند.
- اخبار استانها -

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری تسنیم از جیرفت ، محمدمهدی طهرانچی ظهر امروز در بازدید از مؤسسه فرهنگی و هنری یادمان ولایت جیرفت با بیان اینکه مقام معظم رهبری در زمان تبعید در جیرفت در مورد سه مسئله از جمله اشتغال، امنیت و فرهنگ سخن گفتند اظهار داشت: دانشگاه باید این سه مورد را سرلوحه کار خود قرار دهد و به این مهم جامعه عمل بپوشاند.

وی تصریح کرد: تدوین فرمایشات مقام معظم رهبری در شهرستان جیرفت با همکاری دانشگاه آزاد جیرفت و کرمان در دستور کار قرار می‌دهیم تا دغدغه حضرت آقا در این منطقه را که همان اشتغال، امنیت و فرهنگ است محقق شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی جیرفت رشد خاصی را داشته اما این رشد منطبق با منطقه نبوده است افزود: پس از مدتی این رشد متوقف شده و این دانشگاه کوچک شده است.

وی با بیان اینکه می‌طلبد با توجه به امکانات، ظرفیت و خصوصیات ذاتی این منطقه که سرزمینی تمدنی و کهن است دانشگاه نقش پیشرو داشته باشد گفت: این مهم بزودی در جنوب استان کرمان محقق می‌شود.

طهرانچی با اشاره به اینکه تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در شهرستان جیرفت بیان کرد: در دو سال گذشته در حوزه کشاورزی در این منطقه به‌صورت جدی کار شده است.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری در  بحث اشتغال نیز اشاره کرد و گفت: در این حوزه نیز باید به‌طور جدی در این منطقه با توجه به ظرفیت‌های منطقه کار شود.

طهرانچی در گفت‌وگو با تسنیم: وظیفه داریم در دانشگاه‌ها با جهاد علمی جزو انتقام‌گیرندگان خون حاج قاسم باشیم طهرانچی: "قوی شدن" با جهاد علمی حاصل می شود حضور ولایتی و طهرانچی در منزل شهید فخری زاده/ ابلاغ سلام و مراتب همدردی مقام معظم رهبری


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور ادامه داد: بنا داریم در زمینه فرهنگی نیز که از دیگر دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری در این منطقه بوده نیز تاثیرگذاری خود را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه مدرسه و آموزش و پرورش نیز کمک می‌کند تا سند تحول مجتمع خاص تراز سند تحول در این منطقه راه‌اندازی شود گفت: دانشگاه در بطن توسعه شهر عمل می‌کند تا گوشه‌ای از دغدغه‌های رهبری در این منطقه محقق شود.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار