دیدار برهان با سیاستمداران نظام عمرالبشیر جنجال برانگیز شد

دیدار رئیس شورای حاکمیتی سودان با رهبران سیاسی وابسته به نظام عمرالبشیر در این کشور جنجال برانگیز شد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش راه شلمچه به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه سودان تریبون، سرلشکر عبدالفتاح برهان رئیس شورای حاکمیتی و فرمانده کل نیروهای مسلح سودان نشستی را با گروهی موسوم به «برنامه ملی» برگزار کرد که این گروه متشکل از چند ائتلاف سیاسی است.

این نشست سئوالات زیادی را در محافل سیاسی و اجتماعی سودان برانگیخت و با مخالفت گسترده شبکه‌های اجتماعی روبرو شد چرا که برهان با سیاستمدارانی دیدار کرد که شریک نظام سابق سودان بودند و این شراکت تا زمان سرنگونی نظام عمرالبشیر ادامه داشت.

گروه «برنامه ملی» متشکل از ائتلاف نهضت سودان به رهبری تجانی سیسی حاکم سابق دارفور، حزب گنگره ملی ( حزب حاکم سابق )، حزب اتحاد دموکراتیک  به رهبری احمد بلال، حزب عدالت به رهبری بشاره ارو، مجموعه راه سوم به رهبر غاندی و اتحادیه نمایندگان مستقل به رهبری ابوالقاسم ( نمایندگان پارلمان سابق سودان ) است.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی نیروهای مسلح سودان، دراین نشست سرلشکر عبدالفتاح برهان یادداشت گروه برنامه ملی دریافت کرد که در آن بر افزایش تلاش‌های ملی برای عبور از چالش های اقتصادی و امنیتی شده‌ تاکید است.

سودان|مهمترین محور توافق حمدوک با الحلو/ مخالفت اسلامگرایان با توافقنامه آدیس آبابا

این روزنامه در خبر دیگری نوشت: توافقنامه نهایی صلح میان دولت خارطوم با جبهه انقلابی " گروه های مسلح سودانی "  11 مهر ماه در پایتخت سودان جنوبی امضاء خواهد شد.

دولت خارطوم در اواخر مرداد ماه گذشته با جبهه انقلابی سودان توافق صلحی  را امضاء کرد که بر اساس آن،  شبه نظامیان این جبهه به صفوف ارتش سودان ملحق خواهند شد و دوطرف با تشکیل یک نیروی امنیت ملی ( مشترک ) جایگزین صلحبانان سازمان ملل و اتحادیه آفریقا در دارفور می‌شوند و امنیت این منطقه  را به دست خواهند گرفت.

بر اساس این توافق، قرار است جبهه انقلابی سودان در دولت انتقالی خارطوم و مجلس قانونگذاری این کشور مشارکت داشته باشد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار