ظریف: از روند صلح افغانستان به رهبری دولت این کشور حمایت می‌کنیم

وزیر خارجه ایران در دیدار با معاون سیاسی وزارت خارجه افغانستان گفت که تهران از روند صلح به رهبری دولت و در چارچوب قانون اساسی کنونی افغانستان حمایت می‌کند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش راه شلمچه به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در دیدار با «میرویس ناب» معاون سیاسی وزارت خارجه افغانستان گفت: ما خواستار امضای سندی جامع هستیم که منافع دو ملت را به بهترین وجه آن تامین کند و باعث ارتقای سطح روابط دو کشور شود.

وی افزود: ایران با حمایت از روند مذاکرات صلح به رهبری دولت افغانستان بر حفظ دستاوردهای 19 سال گذشته در چارچوب قانون اساسی این کشور تاکید می‌کند.

ظریف ادامه داد: تنها راه تامین صلح و ثبات در افغانستان از دید ما دخیل شدن سایر گروه‌ها در داخل سیستم دولت افغانستان است و ما در این خصوص با کشورهای همسایه و منطقه نیز بطور صریح صحبت کرده‌ایم.

معاون سیاسی وزارت خارجه افغانستان نیز با سپاسگزاری از موضع ایران در حمایت از روند صلح و مذاکرات به رهبری دولت افغانستان تاکید کرد: ما نیت، اراده و تعهد برای نهایی‌سازی سند جامع را داریم.

10 شرط جامعه جهانی برای ادامه کمک‌ها به افغانستانابراز نگرانی دولت افغانستان از پایان کمک‌های جامعه جهانیگزارش| سند «جامع همکاری تهران-کابل» تلاشی دیرهنگام یا اقدام نمایشی

وی همچنین خواستار حضور فعال ایران در کنفرانس ژنو شد که ظریف وعده داد ایران در سطح عالی در این کنفرانس حضور خواهد یافت.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار