مدیرکل ارشاد فارس: تخریب دولت، آسیب به نظام و کشور است

شیراز- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس عنوان کرد: وظیفه این اداره اطلاع‌رسانی شفاف و به‌موقع است تا مردم بدانند که دولت وظایف خود را به‌درستی انجام داده است و چنانچه در حوزه اطلاع‌رسانی اشتباهی صورت گیرد، گویی در زمین دشمن بازی کرده‌ایم؛ چراکه تخریب دولت و ایجاد ناامیدی در مردم آسیب به نظام و کشور است.

صابر سهرابی در سفری یک روزه به شهرستان پاسارگاد و دیدار با مسوولان، هنرمندان و فرهنگوران این شهرستان گفت: با شیوع بیماری کرونا همزمان با تحریم‌های ظالمانه‌ای که کشور را دچار مشکل کرده است، دولتمردان با جدیت هرچه تمام تر برای رونق و حمایت حوزه فرهنگ و هنر و دیگر بخش‌های مملکت تلاش کردند و اجازه ندادند چراغ فرهنگ و هنر خاموش شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس عنوان کرد: اگر بیماری و تحریم نبود، اتفاقات چند سال اخیر می‌توانست یکی از پرافتخارترین دوران را در حوزه عمرانی، اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و سیاسی و دیگر بخش‌ها رقم زند.

وی با اشاره به حمایت‌های اقتصادی از فعالیت‌های فرهنگی متاثر از کرونا، عنوان کرد: این تسهیلات در قالب بیمه و وام و حمایت‌های مالی و معنوی برای هنرمندان و فرهنگیان آسیب‌دیده به‌خوبی در حال ارائه است.

مجتمع فرهنگی هنری پاسارگاد به بخش خصوصی واگذار می‌شود

سهرابی درباره  احداث و بهره‌برداری از مجتمع فرهنگی هنری پاسارگاد، گفت: براساس قانون سازمان برنامه و بودجه و وزارت فرهنگ و ارشاد، برای رونق هرچه بیشتر آثار هنری  این مجموعه با اعلام فراخوانی به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس همچنین در حوزه کتاب و ضرورت برنامه‌های ترویج کتابخوانی در فارس، بیان داشت: کسب پایتختی کتاب ایران توسط استان فارس، بهترین دلیل برای تشویق مردم و دعوت آنان به کتابخانه‌هاست.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس اظهار کرد: استان فارس جزو مراکزی است که از نظر کتاب و کتابخوانی در جایگاه قابل قبولی دارد و با توجه به اینکه در مقوله خرید کتاب نیز دارای رتبه مناسبی است، امیدواریم مردم برای بازگشت به کتابخانه‌ها ترغیب و تشویق شوند.

 هنرمندان برای برخورداری از حمایت، عضو صندوق اعتباری هنر شوند

سهرابی همچنین گفت: نویسندگان، شاعران، نویسندگان و روزنامه نگاران لازم است عضو صندوق اعتباری هنر شوند تا از خدمات حمایتی بهره‌مند شوند.

وی اظهار داشت: در استان فارس بیش از ۳ هزار هنرمند بیمه هستند و بیمه تکمیلی نیز در این مسیر تعلق خواهد گرفت که با پرداخت ۳۰ درصد توسط اعضا، پس از ۲۰ سال نیز شامل بازنشستگی خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بیان کرد: سال گذشته ۱۷۰ میلیون تومان  کتاب از اهالی قلم و نویسندگان استان کتاب خریداری شده است و امسال نیز از نویسندگانی که در سال جاری کتابی را چاپ کرده‌اند، حمایت خواهیم کرد.

فرماندار پاسارگاد نیز در این دیدار بیان کرد:این شهرستان ظرفیتی شایان‌توجه در زمینه نیروی انسانی در حوزه هنر دارد و وظیفه داریم از فعالیت‌های فرهنگی هنری درچارچوب قانون و با مجوز فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت کنیم؛ از همین رو به دلیل تکثر حوزه‌ها نیاز است سرمایه‌گذاری فرهنگی بیشتری در این منطقه انجام داد.

صادق فلاحی افزود: مجتمع فرهنگی علی‌آباد سالها پیش در این شهرستان  کلنگ‌زنی شده است و جانمایی بسیار مناسبی نیز دارد و به دلیل اهمیت فرهنگی و هنری این مجتمع، توجه جدی به این حوزه اهمیتی ویژه داشت؛ از همین رو قول مساعد تامین اعتبار کامل این پروژه در بازدید رییس سازمان برنامه بودجه کشور گرفته شده و پیش‌بینی‌می‌شود با اختصاص مبلغ دومیلیارد تومان به بهره‌برداری برسد.

توجه به مساجد و مدارس تعالی کشور را به همراه دارد

همچنین امام جمعه سعادت‌شهر مرکز شهرستان پاسارگاد در دیدار با مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس گفت: اگر نسل جدید و نونهالان و نوجوانان و دانش‌آموزان را دریابیم و از طریق مساجد و مدارس توجه ویژه ای لحاظ گردد، نظام و مملکت به سمت تعالی حرکت خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد امین عزیزی با بیان اهمیت پرداختن به فعالیت‌های فرهنگی در شهرستانی همچون پاسارگاد، عنوان کرد: این شهرستان که افزون بر سابقه تمدنی میزبان ۱۲۰ شهید گلگون کفن است و فرهنگ نیز در این جغرافیا اهمیت بسیار دارد که این نشانگر قداست این حوزه است.

وی با تاکید بر اینکه حمایت از برنامه های دولت، حمایت از حاکمیت و خون شهدا و آرمان‌های امام و منویات رهبری است، افزود: در این فضا باید نسل جدید را دریابیم و اگر به نونهالان و نوجوانان و دانش آموزان از طریق مساجد و مدارس توجه ویژه ای شود، کشور شکوفا خواهد شد.

شهرستان پاسارگاد به مرکزیت سعادت شهر در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار