کرمانشاه قوی می‌شود

"فهما" عنوان طرح ملی است که امسال مرحله دوم آن با عنوان "ایران قوی" کلید خورده، طرحی که می‌کوشد ایران را در حوزه فرهنگ در فضای مجازی قوی کند.

دومین دوره این طرح امسال با مشارکت 25 هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در سراسر کشور از 22 آبان شروع شده و به مدت 90 روز و تا 22 بهمن ادامه خواهد داشت.

سه شبستان "فرهنگ"، "هنر" و "نوآوری" سه عنوان اصلی برنامه‌های این طرح هستند که 12 رواق شامل دانش، نور، کتاب، همدلی، رسانه، سرود، نمایش، فیلم، قلم، کارآفرینی، فناوری و ترنج را زیرمجموعه خود دارند و ذیل این 12 رواق نیز 40 برنامه طراحی و تهیه شده است.

حجت الاسلام افشین کلات پور مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا با اشاره به شروع این طرح در کرمانشاه همزمان با اجرای آن در سراسر کشور، گفت: این طرح  از 22 آبان ماه همزمان با سراسر کشور در کرمانشاه کلید خورده و تلاش دارد تا کرمانشاه را همپای دیگر استان های کشور در زمینه فرهنگ و هنر در فضای مجازی قوی کند.

وی افزود: در این طرح 567 کانون فرهنگی و هنری مساجد استان با بیش از 30 هزار عضو مشارکت دارند و طی این 90 روز می کوشند تا در برنامه های تدوین شده شرکت کرده و به تولید محتوا در فضای مجازی بپردازند.

کلات پور تصریح کرد: فضای مجازی در شرایط شیوع کرونا اهمیتی دوچندان یافته و امروزه باید همه ما در این فضا حضور پیدا کرده و با تولید محتوا به مناسب سازی هرچه بیشتر آن کمک کنیم.

وی به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه اهمیت فضای مجازی اشاره کرد وافزود: طرح "ایران قوی" در حقیقت لبیکی به فرمایشات ایشان است و باید نیروهای انقلابی بیش از پیش به عرصه فضای مجازی ورود کنند.

این مسئول به حضور کم رنگ بچه های انقلابی در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: همین امر موجب شده دشمنان این فضا را مصادره به مطلوب کنند و باید با طرح های اینچنینی حضور بچه های انقلابی را در این فضا پررنگ تر کنیم.

وی با بیان اینکه در پایان طرح از کانون های فرهنگی و هنری برتر کشور تجلیل می شود، گفت: علاوه بر این شرایطی اندیشیده شده تا اختراعات و اکتشافات هم در این طرح به ثبت برسد و علاقمندان می توانند طرح های اختراعی خود را در سامانه بارگذاری کنند و در اسرع وقت به آن رسیدگی خواهد شد.

کلات پور با بیان اینکه در کنار اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد، امکان حضور مردم عادی هم در این طرح فراهم است، گفت: علاقمندان برای شرکت در این طرح و برنامه های آن می توانند به آدرس www.fahma.org مراجعه کنند.

انتهای پیام

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار