یک نفر در مخزن آب شهرک صنعتی رازی شهرضا غرق شد

اصفهان – ایرنا – مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از غرق شدن مردی در مخزن آب شهرک صنعتی رازی شهرستان شهرضا خبر داد.

منصور شیشه‌فروش عصر روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این حادثه که صبح امروز رخ داد، مردی ۵۰ ساله در مخزن آب شهرک صنعتی رازی غرق شد و جان باخت.

وی ادامه داد: تلاش ماموران اورژانس برای احیایک فرد مغروق بی نتیجه ماند.

وی همچنین به غرق شدن یک مرد جوان در استخر کشاورزی در شهر گرگاب شهرستان شاهین‌شهر و میمه در روز جمعه اشاره کرد و گفت؛

استخر ذخیره آب که با نام استخر پلیمری نیز شناخته می‌شود، محلی مناسب برای ذخیره آب حاصل از بارندگی و بارش برف در فصل‌های سرد و باران زاست که به هیچ وجه مکان مناسبی برای شنا نیست.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۱۴ نفر در استخرهای ذخیره آب کشاورزی، کانال‌ها، رودخانه‌ها و سدهای استان غرق شده و جان خود را از دست داده اند.

شیشه‌فروش با اشاره به اینکه شرکت آب منطقه ای متولی رودخانه ها، سدها و کانال‌های آب و اداره کل جهاد کشاورزی متولی استخرهای کشاورزی است، افزود: اداره جهاد کشاورزی باید اقدام به آموزش و توجیه بهره‌برداران سه هزار استخر ذخیره آب در استان کند.

وی با بیان اینکه هر کدام از این نهادها باید در مناطق مختلف با همکاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نسبت به فعال کردن تیم‌های گشت و نظارت اقدام کنند، تصریح کرد: کیلومترها کانال آب کشاورزی در استان وجود دارد که در فصل کشاورزی و افزایش حجم آب در رودخانه، پُر آب می‌شوند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه این کانال‌ها در شهرستان‌های مختلف مانند نجف‌آباد، برخوار، شاهین‌شهر و میمه و شرق اصفهان وجود دارند، افزود: نهادهای متولی از جمله وزارت نیرو و شرکت آب منطقه‌ای باید نسبت به نصب حفاظ و تابلوهای هشداردهنده در مکان‌های پرخطر، اقدام و مردم از شنا کردن و آب‌تنی در آنها خودداری کنند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار