۹ هزار نفر در غرب خراسان رضوی به دیابت مبتلا هستند

سبزوار- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: ۹ هزار و ۳۲۲ بیمار مبتلا به دیابت در شهرستان های زیر پوشش این دانشگاه شامل جوین، جغتای، خوشاب، داورزن، ششتمد و سبزوار در غرب خراسان رضوی زیرپوشش خدمات درمانی و مراقبت قرار دارند.

دکتر فاطمه نوده روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان مبتلا به دیابت حدود چهار درصد از جمعیت بالای ۳۰ سال شهری و روستایی حوزه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار را در بر می گیرد.

وی ادامه داد: به منظور ارائه خدمات پزشکی، پرستاری و آموزشی به بیماران دیابتی، کلینیک تخصصی و فوق تخصصی و انجمن دیابت در شهرستان سبزوار راه‌اندازی شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: غربالگری دیابت برای افراد بیش از ۳۰ سال در مناطق روستایی و شهری سبزوار به صورت رایگان انجام می‌شود و بیماران دیابتی از سوی پزشکان در ۱۳ مرکز خدمات جامع سلامت مورد مراقبت و درمان قرار می‌گیرند.

وی افزود: با توجه به افزایش شیوع ویروس کرونا، رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی از سوی شهروندان به ویژه بیماران مبتلا به دیابت ضروری است.

۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت حدود نیم میلیون نفری ساکن شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار