130 هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های مساجد توزیع شده است

معاون فرهنگی هنری کانون‌های مساجد کشور
- اخبار فرهنگی -

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری تسنیم، سعید سعادتی معاون فرهنگی هنری کانون‌های مساجد کشور با اشاره به فعالیت‌های گسترده ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور در حوزه کتاب و کتابخوانی گفت: از ابتدای امسال تاکنون طی سه مرحله 130 هزار جلد کتاب را بین کتابخانه‌های مساجد کشور توزیع کرده‌ایم؛ در مرحله اول و ذیل طرح ملی «راهکار» این توزیع‌ها به صورت سراسری انجام شد. در مرحله دوم پنج استان مجری طرح بودند و در مرحله سوم که در هفته کتاب در حال انجام است نیز پنج استان محل این توزیع‌ها هستند.

وی افزود: این کتاب‌ها در موضوعات مختلف اعم از علمی، آموزشی، مذهبی، رمان، ادعیه، کودک و ... هستند و در صورت تأمین منابع لازم، روند توزیع آنها تا پایان سال در کانون‌های مسجدی ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به برنامه‌های هفته کتاب در کانون‌های مساجد با محور طرح ملی «شنبه‌های کتاب» اظهار کرد: همه 32 استان کشور در دو نوبت شنبه، 24 آبان و شنبه، یکم آذر مجری این طرح هستند که در مجموع شامل 64 جلسه اجرای این طرح به مناسبت هفته کتاب می‌شود. این طرح در مناطق سفید از نظر شیوع کرونا به صورت حضوری و در دیگر مناطق به صورت مجازی اجرا می‌شود.

سعادتی از راه‌اندازی پویش مجازی «شنبه‌هایکتاب مساجد» همزمان با هفته کتاب خبر داد و بیان کرد: این پویش به منظور تهیه و ارسال برنامه مساجد و کانون‌های فرهنگی هنری در قالب‌هایی همچون موشن‌گرافی، فیلم، عکس و ... با هدف معرفی طرح ملی شنبه‌های کتاب و نیز انعکاس فعالیت‌های مردمی در این باره، از هفته کتاب آغاز شده و در طول سال ادامه می‌یابد.

وی تقدیر از فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی را از دیگر برنامه‌های در حال انجام کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در هفته کتاب برشمرد و گفت: این تقدیرها به ویژه با معرفی و تقدیر از کتابداران، اعضای کتابخانه، مروجان کتابخوانی، خیران کتاب، موسسان کتابخانه‌ها در مساجد در حال اجرا است.

حدیث| عقوبت کسی که به آزار دیگران می‌پردازد / عادت افراد پست و شرورحدیثی از پیامبر(ص) که عبرتی بزرگ برای مسئولان استحدیث| زمانی در شبانه‌روز که حاجت‌هاى بزرگ بر آورده می‌شود

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار